ביבי וחבריםיום שני השבוע היה עוד יום מלא בהפצת אהבה עבור ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. בתחילת היום הוא סייע בפירסום של עלילת דם אנטישמית מאירן נגד הפילנתרופ היהודי וניצול השואה ג'ורג' סורוס כאילו הוא מושך בחוטי המשטר האירני. מדובר בתיאוריית קונספירציה של קיצוני דת אירניים, לפיה סורוס הוא יהודי שנשלח על ידי יהדות העולם להשפיע מבחוץ על אירן כדי להפוך אותה ליותר חילונית ודמוקרטית. למה ביבי נותן לזה יד? כי מבחינתו סורוס הוא בכלל שמאלני שרוצה להשפיע מבחוץ ולהפוך את ישראל ליותר חילונית ודמוקרטית. מי אמר שביבי והאיסלאם הקיצוני באירן לא יכולים למצוא שפה משותפת.

מאוחר יותר באותו היום, אירח נתניהו בחום את נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה, פוליטיקאי חובב אלימות ושונא זכויות אדם, מי שלדבריו היה שמח "לטבוח" בצרכני סמים כמו שהיטלר טבח ביהודים (בעודו מצטרף למכחישי שואה רבים וטוען כי רק שלושה מיליון יהודים נרצחו בשואה), שרק לאחרונה קבע שכשיש נשים יפות בעולם יהיה גם אונס. נתניהו וההיטלר-וואנבי הפיליפיני מסרו בהודעה משותפת בסיום פגישתם כי הם "חולקים את אותה תשוקה לשלום".אנחנו מקווים מאוד למען מדינת ישראל שזה לא באמת המצב. 

1. ביבי והמשטר האירני מפיצים ביחד קונספירציות 

ביום שני בצהריים שיתף נתניהו "כתבה" מישראל היום, חינמון הבית שבעליו, חברו הטוב שלדון אדלסון, הוא גם הבעלים של העיתון, שבעצם מפיצה הלאה תיאוריית קונספירציה איראנית שמסתובבת בקרב קיצונים אנטישמים באירן כבר שנים. הקונספירציה המכוונת נגד ג'ורג' סורוס, פילנתרופ יהודי וניצול שואה מהונגריה, שפשעו מבחינת נתניהו הוא תמיכה בצד הפוליטי המנוגד לזה שלו. מבחינת האירנים מוצאו היהודי של סורוס והתמיכה שלו בדמוקרטיה סימנו אותו כאויב.

"הכתבה", ונתניהו ששיתף אותה, הפיצו כמובן שקר מוחלט ויצרו מצג שווא כאילו שר החוץ האירני מוחמד זריף אישר כי ממשלת אירן פועלת בשיתוף פעולה עם הקרנות הפילנתרופיות של ג'ורג' סורוס. משמע – הכתבה מסמנת את סורוס כמשתף פעולה העובד עם יריבתה המרה של ישראל. לפי הכתבה, זריף אמר כי הצליח "לשמור על הפעילות הסדורה" של אירן עם הקרנות של סורוס. 

אבל בדיקה פשוטה שעשה עורך חדשות החוץ של חדשות 10 נדב אייל מגלה את התמונה המלאה: במציאות "הכתבה" בישראל היום מתבססת על תרגום שגוי, כנראה של גוגל טרנסלייט, ששיבש לחלוטין את דבריו של זריף. בפועל, המקור לידיעות עליהן מתבססת "הכתבה" בישראל הוא עלילת דם שמפיצים גורמי איסלם קיצוני אנטישמיים באירן בעשר השנים האחרונות בה הם מאשמים יריבים פוליטים שלהם, כמו זריף, בשיתוף פעולה עם היהודים ועם השליח שלהם ג'ורג' סורוס שנשלח לחולל – יחד עם מתנגדי השלטון באירן – הפיכה פנימית לשינוי המשטר המכהן.

צריך אולי לחזור על זה שוב כדי להאמין: ראש הממשלה של מדינת ישראל הפיץ עלילת דם וקונספירציה אנטישמית שנהגתה על ידי קיצונים מוסלמים אירנים, לפיה סורוס הוא בעצם נציג היהודים שהחליטו דרך השפעה זרה לבצע הפיכה נגד השלטון האיסלמי המכהן באירן. רגע רגע, השפעה זרה? הפיכה של שלטון מכהן? גם לכם זה פתאום נשמע מוכר? אגב, גם כעת, לאחר שכבר הוכח מעל לכל ספק שה"כתבה" שהפיץ נתניהו שקרית לחלוטין, הוא לא הסיר אותה מהעמוד שלו. מסתבר שגם אם אתה יהודי, ניצול שואה שקיצונים אירנים מעלילים עליו עלילת דם, זה לא אומר שראש ממשלת ישראל לא יצטרף למתקפה נגדך - אם אתה במקרה גם תורם לארגוני שמאל בישראל ומפריע לאינטרסים הפוליטיים של ביבי. 

2. ביבי ומעריץ של היטלר יחד בירושלים

היום של נתניהו המשיך באירוח מפגש חמים עם נשיא הפיליפינים רודריגו דוטרטה, שבין היתר הצהיר כי הוא חולם על רצח המוני של צרכני סמים במדינתו, ופועל באלימות כנגד מתנגדי משטרו, כאשר לפי הערכות אלפים מתוכם מתו או נעלמו כליל,מתנגד לזכויות נשים, ושקיימת דרישה לשפוט אותו בבית הדין הבינלאומי בהאג.

דוטרטה, אמר ב-2016 כי הוא רוצה להיות מנהיג לעמו כמו היטלר בגרמניה, כי כמו שהיטלר טבח ביהודים, כך הוא רוצה לטבוח בצרכני סמים במדינתו. על הדרך הוא גם קבע שבניגוד למספרים הידועים של שישה מליון יהודים שנספו בשואה, היטלר הרג רק מחצית מזה - שלושה מליון. מאחר ומכחיש השואה ומהלל היטלר הוא פיליפיני ימני קיצוני, הוא התקבל בכבוד רב על ידי נתניהו בישראל, ואפילו זכה לביקור רשמי ביד ושם ללא כל בושה. הכל בזמן שביבי והוא מדברים על רצונם המשותף לשלום ומאחורי הקלעים רוקמים עסקאות נשק - לפחות לפי הפרסומים.

זאת ממש לא הפעם הראשונה שנתניהו מתחבר עם מנהיגי ימין קיצוני מהעולם, גם תוך ביזוי זכר השואה – כפי שניתן ללמוד מההסכם המביש אליו הגיע עם ממשלת הימין הקיצוני מפולין, על רקע החוק הדרקוני שחוקקו, או מביקורו האחרון של נתניהו בליטא, בו נתן לגיטימציה למשתפי פעולה ליטאים עם הנאצים. ואיך כמובן אפשר לשכוח את נאום המופתי שהעביר את האחריות לרצח יהודים על אדמת אירופה מהיטלר, שלפי נתניהו רק רצה לגרש אותם, למופתי של ירושלים, שכביכול שכנע אותו לרצוח אותם. 

בשורה התחתונה, עד כמה שזה מזעזע, מסתבר שמנהיגי הימין הקיצוני באשר הם, אפילו באירן, חולקים לא מעט עמדות משותפות עם ראש ממשלת ישראל. ונתניהו מצדו מראה לנו שאין לו שום בעיה להיכנס למיטה עם תיאוריות קונספירציה אנטישמיות - ואפילו עם מנהיגים שמהללים את היטלר ורצח היהודים בשואה - אם במקרה זה בדיוק מתאים לאינטרס הפוליטי הצר שלו. 

----------

לקריאת הדיווח של נדב אייל על הפצת הקונספירציה האנטישמית: https://goo.gl/czpnBf

להרחבה בדה מרקר: https://goo.gl/fCmQo3

על הפגישה של נתניהו ודוטרטה אתמול: https://goo.gl/DgtypC

על עסקת הנשק הנרקמת בין ישראל לפיליפינים:https://goo.gl/w5TE7d