הומופוביה במימון הממשלה


מה משותף לאנשים הבאים: הרב יגאל לוינשטיין ממכינת עלי, נושא "נאום הסוטים" , שקרא השבוע להפגין מול מצעד הגאווה; שמואל אליהו, רב העיר צפת, שאמר כי "יש טרור של הלהט"בים על המערכת" וכי "המילה 'חולה' היא מעודנת" ביחס ללהט"בים"; יהושע שפירא, ראש ישיבת רמת גן, שאמר כי "יש חולי שהולך ומשתלט, המדינה נהיית להט"ביסטן"; והרב צבי טאו, ראש ישיבת הר המור ואחד ממנהיגי הזרם החרד"לי, שאחראי למילים הנפלאות הבאות: "ההומואים מתעסקים עם פי הטבעת כל היום, אז כל הבית מסריח מזה, וכך מחנכים ילד"? נכון, כולם חולקים דעות הומופוביות וחשוכות, אבל כולם גם מתפרנסים על חשבון הכיס שלכם – בין אם אתם הומואים, לסביות, טרנסיות ואפילו סתם סטרייטים. כל הרבנים הללו ממומנים מקופת המדינה.

עשרות האלפים שגדשו היום את רחובות ירושלים במצעד הגאווה לא באמת היו צריכים את חוק הפונדקאות בשביל לדעת למה הם צועדים. האמת היא שגם בלי החוק, שמפלה בצורה חסרת בושה בין זוגות הומוסקסואליים לשאר הציבור, מדינת ישראל עדיין רחוקה מאוד מלהיות גן העדן הלהט"בי שנתניהו וחבריו מוכרים לעולם במסגרת השטיפה הוורודה שלהם.

"המאבק להכרה בכל אדם כשווה בפני החוק הוא מאבק ארוך ויש עוד לאן להתקדם בו. אני גאה בכך שישראל היא מן המדינות הפתוחות ביותר בעולם ביחס לקהילה הגאה", כתב נתניהו ב-2015, רק זמן קצר לפני ששירה בנקי נרצחה במצעד הגאווה הירושלמי על ידי הקנאי ישי שליסל. "יש רק מדינה אחת במזרח התיכון שמקבלת את הקהילה הגאה", הרים לעצמו נתניהו לפני חודשיים והשוויץ כהרגלו באמיר אוחנה, עלה התאנה הלהט"בי של ממשלת הליכוד.

לדבר ולהתהדר בקהילה הגאה, כידוע, נתניהו יודע טוב מאוד – בעיקר באנגלית אגב, אבל כאשר בוחנים את העשיה באופן קבוע ויומיומי המציאות שונה לגמרי.

לכן מתבקש לשאול איפה היה אותו ראש ממשלה השבוע, כאשר 120 מרבני הימין חתמו על גילוי דעת המכנה את קהילת הלהט"ב "ארגוני תועבות" ו"סוטים" העורכים "מצעדים חצופים בערי ישראל", מטילים "טרור אגרסיבי" ושילדיהם חיים "חיים אומללים", ומאות רבנים נוספים תמכו בהם? משום מה, השנה נתניהו נמנע מהברכה הקבועה לקראת מצעד הגאווה הירושלמי. מעניין למה. אולי באותו זמן הוא היה עסוק בדברים אחרים ולא מצא לנכון לצייץ אפילו נגד דברי הבלע של הרבנים.

אבל האמת היא שבזמן שנתניהו שתק לנוכח גילויי השנאה והאלימות של הרבנים, הכסף שלכם המשיך לממן את השנאה וההסתה הזאת. למעשה, 90% מאותם הרבנים שחתומים על גילוי הדעת ומטיפים יום יום נגד הקהילה הגאה לא עושים זאת לשם שמים, אלא במשכורת נדיבה שניתנת להם במימון ממשלת ישראל. 90% מהרבנים החתומים על המכתב מקבלים משכורת ממהמיסים של אותם חברי קהילה שלהם הם קואים סוטים, טרוריסטים ומתועבים.

רק השבוע הזדעזעה שרת התרבות רגב מכך שמפלגת חד"ש ערכה כינוס בחיפה נגד חוק הלאום, באולם השייך למוסד שמקבל תמיכה מכספי ציבור. "די עם האבסורד הזה." הכריזה רגב ודרשה מראש העיר יונה יהב למנוע את קיומו. יהב סירב לדרישתה של רגב והבהיר לה שמה לעשות, אבל מארגני הכנס שכרו את האולם כחוק ובמחיר מלא. כנראה שכאשר הממשלה מממנת משכורות לאנשים שקוראים לקהילה הגאה סוטים וטרוריסטים, לשרה רגב, שאפילו לא טרחה להגיב בנושא, זה הרבה פחות מפריע מאשר כנס יהודי-ערבי באולם ציבורי בחיפה.

אז נראה שזה החופש והזכויות שנתניהו כל כך מתגאה בהם בעולם: לרבני הימין יש את החופש להמשיך לטנף על קהילת הלהט"ב, על חילונים ועל ערבים, ולכם יש את הזכות להמשיך לממן להם את המשכורת.----

לקריאה נוספת על מכתב הרבנים: https://bit.ly/2vubmSO

לקריאה נוספת על דרישת רגב לביטול הכנס בחיפה: https://bit.ly/2KmTbnh