כיפת הכסף (שלכם)מתי בפעם האחרונה שילמו לכם בשביל לעבור לגור בת"א? מתי בפעם האחרונה עמותות פוליטיות עזרו לכם להתגורר באזור המבוקש ביותר, הוסיפו לכל זה מלגה מפנקת, עזרו לכם למצוא עבודה ואפילו סיבסדו לכם תשלומים בשביל פעוטונים? לא קרה? כנראה שאתם לא משפחה דתית שעמותות הימין המתנחלי רוצות ליישב בלב ערים חילוניות.

בימים האחרונים עלה קמפיין לעיתונות המגזר המתנחלי-דתי, המזמין "משפחות אידיאליסטיות" להצטרף לגרעין התורני של עמותת אופק בתל אביב, שבו יהנו ממלגות נדיבות, עזרה במציאת עבודה, סבסוד פעוטונים לילדיו ומגוון שירותים נוספים. כל מה שהם צריכים לעשות הוא "לגור עם אנשים לא כמוהם" – ואז כמובן לשנות אותם כך שיהיו כמוהם, והכל על חשבון משלם המיסים – כלומר על חשבון השכנים התל אביבים שאותם הם באים לשנות.

ממשלת ישראל, באמצעות החטיבה להתיישבות, משרד החקלאות ומשרד החינוך, מעבירה לגרעין התורני בתל אביב, כמו לעשרות גרעינים אחרים ברחבי הארץ, מיליוני שקלים לאורך שנים שכל ייעודם הוא עידוד מיסיונריות מתנחלית: עמותות הימין המתנחלי, המופעלות לרוב על ידי אנשים המקורבים למפלגת הבית היהודי, מקבלות ממשרדי הממשלה כספים שמיועדים בין השאר לחיזוק הפריפריה, ומשתמשות בהם לטובת הקמת גרעינים בלב ערים במרכז הארץ – כמו תל אביב, הוד השרון, רמת השרון ורעננה. מטרתם המוצהרת של גרעינים אלה היא "הפצת תורה בלב גוש דן". כלומר – החזרה בתשובה וקירובם לחיק היהדות האורתודוכסית של החילונים הנחותים הסובלים, לפי השר אורי אריאל ואנשיו, מ"חלל ערכי".

כך, למשל, קיבלה עמותת "חברותא", המפעילה את הגרעין התורני בתל אביב, לא פחות מ-3 מיליון שקלים ממשרד החינוך, משרד החקלאות והחטיבה להתיישבות בין השנים 2010-2017. בשנת 2014 לבד קיבלו 68 הגרעינים המשימתיים ברחבי הארץ כ-24 מיליון שקלים מתקציב החטיבה להתיישבות. החל משנת 2015 משרד החקלאות אחראי על הגרעינים המשימתיים, לאחר שהסמכות הועברה אליו ממשרד השיכון – בצירוף מקרים מופלא, הדבר קרה במקביל למינויו של אורי אריאל (הבית היהודי) בממשלה הנוכחית לשר החקלאות. רוצים לנחש מה היה תפקידו של אריאל בממשלה הקודמת? ניחשתם נכון – שר השיכון.

תקציב הגרעינים המשימתיים במשרד החקלאות עמד השנה על 33 מיליון שקלים. מתוך 68 הגרעינים המשימתיים, ע"פ תחקיר מכון מולד, נכון לשנת 2014, 52 היו גרעינים תורניים. 40 מתוכם היו מקורבים למפלגת הבית היהודי. כבר בשנה שעברה פרסם מבקר המדינה דו"ח חמור ביותר הקובע כי שר החקלאות אריאל פעל בניגוד עניינים במשך שנים כאשר העביר עשרות מיליוני שקלים לעמותות של מקורבי מפלגת הבית היהודי וסיעת תקומה, שאריאל עומד בראשה.

הגרעינים התורניים הם רק דוגמה אחת לאופן שבו אנשי מפלגת הבית היהודי הפקיעו לעצמם את היהדות ואת הזכות לקבוע מה זה יהודי טוב ומה זה ישראלי טוב – ועל הדרך גרפו מיליונים מהקופה הציבורית לטובת הפרויקט המיסיונרי שלהם וכדי לרפד את כיסיהם של תומכי המפלגה. כשהם לא עוסקים בהתנחלות בלב שכונות במרכזי הערים ואפילו בהשתלטות על קהילות דתיות קיימות שלא מעוניינות שהגרעינים התורניים יחדרו אליהן ויחנכו אותן מחדש – כפי שקרה ברמת השרון – הם פועלים שעות נוספות, כפי שכולנו יודעים, כדי להשפיע על הדור הצעיר בבתי הספר של החינוך הממלכתי.

עבור עמותות הימין הדתי יש פה רווח נקי – גם התנחלות בלבבות, גם התנחלות בתל אביב וגם התנחלות בכיסים; לציבור נשאר רק לשלם את החשבון. ולזה בנט קורא הדתה שמדתה.

לקריאה נוספת על הגרעין התורני בתל אביב: https://bit.ly/2KZniT4

לתחקיר "מולד" על החטיבה להתיישבות: https://bit.ly/1JqJrSU

לקריאה נוספת על דו"ח מבקר המדינה על אורי אריאל: https://bit.ly/2ufSJ4j