יצאה לתרבות רעהעל שרת התרבות מירי רגב אפשר להגיד הרבה דברים, אבל דבר אחד בטוח: מירי לעולם לא תפספס הזדמנות להשתמש בכספי ציבור לקידום אישי – ואם יש הזדמנות להתחנף על הדרך לאשת ראש הממשלה ולבעלה, זה כמובן בונוס נאה.


אתמול פורסם כי רגב סירבה בחודשים האחרונים להקצות תקציב לתערוכה במוזיאון ישראל בירושלים, הסוקרת את הלבוש בארץ ישראל מאז המאה ה-19. במקום זאת הציעו אנשי השרה רגב למוזיאון ישראל הצעה שאי אפשר שלא לסרב לה: מנהלת חגיגות ה-70 למדינת ישראל, שהייתה אמורה לתמוך בהקמת התערוכה, תעביר מצדה לא פחות ממיליון וחצי שיושקעו כולם בהפיכת המוזיאון הלאומי של ישראל לאולם אירועים לערב אחד, לצורך פתיחת התערוכה. אלא שבמקום פתיחת תערוכה צנועה וחגיגית כפי שנהוג לעשות במוזיאון, הציעו אנשי רגב להרים חגיגה נוצצת בניצוח מי אם לא השרה בכבודה עצמה, וכאורחת הכבוד – שרה נתניהו, האישה והחמגשיות.

הנהלת מוזיאון ישראל, שסירבה להצעה המפתה לארח במוזיאון אירוע בסגנון ליכודיאדה לכבוד שרה נתניהו, נאלצה לוותר גם על תקציב התמיכה ממנהלת חגיגות ה-70 של משרד התרבות. 

אז על מה, אתם ודאי שואלים, הולך תקציב משרד התרבות? הנה כמה דברים שלמירי רגב היה יותר חשוב להשקיע בהם את כספי הציבור מאשר במוזיאון ישראל: למשל, על הפקת הקליפ של "הללויה" בכיכוב עדן בן זקן, גלי עטרי וכמובן מירי רגב עצמה, שעלתה למשלם המיסים יותר מ-570 אלף שקלים; פסטיבל "כתר המזרח", שרגב ייסדה כפסטיבל שמוקדש לפריפריה (אך כמו דברים אחרים שעושה השרה, מוקדש בעיקר להאדרת דמותה וגניבת ההצגה לאמנים), יתקיים השנה בפארק הירקון, שבאמת נמצא בפריפריה הצפונית של תל אביב. "כתר המזרח" יעלה לאזרחים סכום מדהים של 5.7 מיליון שקלים (זינוק במחיר בהשוואה ל-1.8 מיליון, סכום לא פעוט בפני עצמו, שעלה קיום הפסטיבל בשנתיים האחרונות); וכמובן לא נשכח את 2.7 מיליון השקלים שרגב הוציאה על העברת משחק הראווה של נבחרת ארגנטינה לירושלים – הרבה לפני שהודחה בשמינית הגמר – לצורכי התעמולה ולחיצת היד המתוכננת עם מסי, שבגלל אותה התעקשות של רגב בוטל בסופו של דבר. אבל גם בתקציבים אחרים, רגב לא דופקת חשבון: במסגרת תקציב הקשר עם הבוחר, למשל, הוציאה 25,000 שקלים לטובת אביזרים לטלפון הנייד עם סמל חגיגות ה-70 וחתימה נרגשת של השרה, שנשלחו ל-3,700 חברי מרכז הליכוד.

בקיצור, מסתבר בימינו שאם אתם מחפשים דרך בטוחה להשיג תקציב מהמדינה – פשוט תדאגו לארגן אירוע שמירי רגב יכולה לככב בו ותראו איך המיליונים זורמים.

לקריאה נוספת על סירוב משרד התרבות לתמוך בתערוכה: https://bit.ly/2z3IUw6

על פסטיבל "כתר המזרח": https://bit.ly/2lPoygI

על עלויות הפקת הקליפ "הללויה": https://bit.ly/2lPozBi