אכלו לי (חמגשיות), שתו לי (שמפניה ורודה)


אם יש תכונה אחת שמשותפת לבני משפחת נתניהו, חוץ מהנטייה המסתורית להסתבך בפרשיות שחיתות ולבלות בחדרי החקירות - על אף שברור שלא היה כלום ולא יהיה כלום - הרי שזהו הדמיון הפורה והחוש היצירתי המפותח שבני המשפחה התברכו בו.

בכל פעם שבנימין, שרה או יאיר מעומתים עם חשדות חדשים לגביהם – אירוע נפוץ למדי – יוצאים ניצוצות, סיפורי מעשיות מסמרי שיער באים אל העולם ונכתב פרק נוסף בילקוט הכזבים של משפחת נתניהו. קאיה (ז"ל) אכלה את השיעורים? הצחקתם אותם. בכל מה שנוגע לתירוצים, המשפחה הקיסרית כבר מזמן בליגה משלהם. קבלו חמישה תירוצים מופלאים במיוחד שסיפקו בנימין, שרה ויאיר בתשובה לחשדות נגדם:

מפנה מקום מפנה מזל

בתחילת החודש פורסם כי אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, ורעייתו של בעל השליטה בבזק, איריס אלוביץ', ניהלו ביניהן תכתובת מסרונים בעניין ההטבות שראש הממשלה ביקש להעניק לבזק, לכאורה בתמורה להטיית הסיקור באתר וואלה! במסגרת פרשת 4000. בתחילה הדברים הוכחשו, אך בהמשך שרה נתניהו עצמה הודתה בכך בחקירתה. הבעיות לא הסתיימו כאן: כפי שהתברר, הגברת נתניהו מחקה ממכשיר הטלפון שלה את התכתובות עם איריס אלוביץ', מה שעורר את חשד המשטרה לשיבוש הליכי חקירה. בתגובה אמרה נתניהו השבוע כי היא מחקה הודעות רבות "כדי לפנות מקום בטלפון". כולנו תקווה שנתניהו תקבל כמתנה לחג, אולי ממילצ'ן, מכשיר טלפון בעל נפח הודעות גדול יותר.

כלבים וגנבים

בתחילת החודש זומנה שרה נתניהו לחקירה בעניין מעורבותה בפרשת תיק 4000. לא רק שנתניהו הכחישה את כל המיוחס לה (כאמור, תכתובת המסרונים עם איריס אלוביץ') אלא שהיא התרעמה על כך שבכלל מעזים לזמן אותה לחקירה. "קשה לי עם האובדן של כלבת המשפחה קאיה", הסבירה נתניהו את חוסר הרצון להיחקר. עם כל הכבוד לאבל הכבד על מות כלבת המשפחה, כדאי להזכיר שאת הטיעון המופלא הזה שרה סיפקה יותר משבוע לאחר שהכלבה נאספה אל אבותיה. ככה שכדאי ששרה כבר תקום מהשבעה ותכנס חיש קל לחדר החקירה.

שרה אימנו

גם הבן יאיר הוא אחד החשודים בפרשה. השבוע נחקר נתניהו הצעיר במשרדי הרשות לניירות ערך בחשד לקבלת טובות הנאה ושיבוש הליכי חקירה. בתגובה לטענות המשטרה ולעדותו של היועץ לשעבר, ניר חפץ, לפיהן יאיר התערב ודרש לשנות ידיעות שפורסמו בוואלה!, תמה נתניהו הבן באוזני החוקרים: אני פטריוט ימני אז ברור שלא רציתי שיכתבו נגד אמא שלי, מה הבעיה בזה? ובכן, נראה שמהיום אין ברירה אלא להחליף את מנורת שבעת הקנים בסמל המדינה לתמונתה של אמא שרה נתניהו אוחזת בחמגשית ובכוס קאווה.

אגדת איש המערות

במרץ 2017 נחקר ראש הממשלה נתניהו בעניין תיק 1000 – תיק טובות ההנאה, השמפניות והסיגרים מארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר. בחקירתו לפני שנה הגה נתניהו קו הגנה יצירתי במיוחד: אין סיכוי שעישנתי את כמות הסיגרים שמיוחסת לי כיוון שבכלל יש לי בעיות רפואיות במערות האף שמונעות ממני לעשן במשך כמה חודשים בכל שנה. סוף דבר: המשטרה אולי העריכה את היצירתיות ואת מלאכת הסיפור אבל פחות השתכנעה. בפברואר האחרון היא המליצה להעמיד לדין את נתניהו על שוחד בגין קבלת טובות הנאה, לכאורה, בסך כולל של מיליון שקלים.

משחקי הרעב

כידוע, התייצבות שרה נתניהו במשרדי להב 433 אתמול לא הייתה הפעם הראשונה שאשת ראש הממשלה מצאה את עצמה בצד הלא נכון של שולחן החקירות. סדרת המעללים שזכתה לשם הקיבוצי "פרשת המעונות" הפכה להודעת היועץ המשפטי לממשלה כי יגיש נגדה כתב אישום על עבירות מרמה בנסיבות מחמירות, כתב אישום שמדינה שלמה מחכה להופעתו בכל יום. לפי כתב האישום הצפוי, נתניהו תואשם בכך שהזמינה לבית ראש הממשלה ארוחות יוקרה בשווי של כ-360 אלף שקלים על חשבון הציבור, אותן ארוחות שזכו לתיאור המגמד "כמה חמגשיות" בפי ראש הממשלה. נתניהו הסביר את ההוצאות הקולינריות המופלגות בכך שאב הבית לשעבר, מני נפתלי, הוא זה שהזמין כל כך הרבה סעודות שף למעון ראש הממשלה. ככל הנראה, נפתלי גם היה זה שסעד יחד עם טייקונים כמו יצחק תשובה, לב לבייב ושאול אלוביץ', כפי שהראו רשומות מהמעון. בהזדמנות אחרת הסבירה שרה נתניהו כי נאלצה להזמין ארוחות מבחוץ בניגוד לרצונה רק לאחר שמני נפתלי האכזר זרק לפח את האוכל שבושל בבית ראש הממשלה. איך זה מסתדר עם זה שמני הוא גם זה שאכל את הכל? לאב הבית שבמרומים פתרונים. יש למישהו איזה כוס אורז ספייר? אנחנו פשוט מרחמים על הזוג הרעב.

על תירוצי שרה ויאיר בחקירות השבוע: https://bit.ly/2Gy0pXO

לקריאה נוספת על הסברי נתניהו מדוע לא עישן סיגרים: https://bit.ly/2Gg5xMW

על הסברי נתניהו להוצאות המזון המנופחות: https://bit.ly/2GuUhj4

לקריאה נוספת על טענות שרה נתניהו נגד מני נפתלי: https://bit.ly/2Gu9ot7