עלי עלי שייגמר כבר


קוראים תמימים, האם שאלתם את עצמכם פעם מה גרם לנאצים לרדוף את סבא וסבתא? ובכן, לרב אלי סדן יש תשובה בשבילכם: סבא וסבתא היו פשוט עסוקים מאוד בגילוי עריות ולכן נענשו. איך לא חשבתם על זה לבד? אגב, הרב סדן אינו רב שולי בקהילה קטנה, אלא אחד הרבנים הבכירים והחשובים בימין הדתי – ולא פחות חמור מכך, איש חינוך האחראי על מאות חניכים לקראת גיוס ותלמידי ישיבה, כראש המכינה הקדם-צבאית שבהתנחלות עלי. גם עכשיו, האיש הזה ממשיך לקבל את משכורתו מקופת המדינה ולחנך מכספנו מאות נערים בימין הדתי, ואם זה לא מספיק – שר החינוך בעצמו העניק לו לפני שנתיים פרס ישראל למפעל חיים. נזכיר שאותו מפעל חיים כולל את שיעוריהם של הרבנים המיזוגינים, ההומופובים והגזענים יגאל לוינשטיין, יוסף קלנר ואליעזר קשתיאל – שמלמדים שהומואים הם סוטים, שנשים לא יכולות ללמוד ולשרת בצבא ושערבים הם יצור ביניים בין אדם לבהמה.

הרבנים החשוכים הם לא היחידים שזכאים לפרס ישראל, לדעת שר החינוך. מרגע שמונה לתפקידו, סימן בנט את פרס ישראל כעוד הזדמנות לצ'פר את אנשי הימין הדתי. בשנה שעברה היה זה דוד בארי, יו"ר עמותת הימין אלע"ד, הפועלת לנישול פלסטינים מהכפר סילוואן שבמזרח ירושלים ובניית ההתנחלות בה, בדרכים שונות ומשונות. אותו דוד בארי בשנות השמונים ניסה לסייע למחבלים חברי המחתרת היהודית מפני השב"כ אך הביא בכך לתפיסתם – באמת מפעל חיים ראוי לפרס.

וכפי שהתבשרנו לפני מספר חודשים, בפרס ישראל הקרוב תיחנך קטגוריה חדשה – "התיישבות" שמה, שנתפרה במיוחד למידותיו של בנט, כדי להעניק פרס קבוע לחבריו המתנחלים. לפי הדיווח, מי שעשוי לחנוך את פרס ישראל בהתיישבות הוא יקירו של בנט, זאב חבר (זמביש), בעצמו מחבל מורשע מהמחתרת היהודית שניסה לרצוח פוליטיקאי פלסטיני באמצעות הטמנת מטען נפץ במכוניתו. את עיקר תהילתו עושה זמביש כמזכ"ל חברת "אמנה", שלוקחת אדמות מפלסטינים באמצעות אנשי קש ומעבירה אותן למתנחלים, מקימה מאחזים וכיוצא באלה. חבר גם נחשד לפני כשנתיים שלקח לכיסו עמלה שמנה כשהעביר תקציבים ממשלתיים מ"אמנה" לחברה אחרת – בקיצור, ציונות במיטבה בעיני אנשי הבית היהודי ומפעל חיים מופלא לדעת נפתלי בנט.

מיעוט הנשים בקרב זוכי פרס ישראל עורר תרעומת ציבורית בימים האחרונים, אחרי שנחשף שמבין הזוכים השנה נמצאת, נכון לעכשיו, רק אישה אחת. אם לשפוט מהרקורד של השר בנט בחלוקת הפרסים, בשנים הקרובות ועדת הפרס תמשיך להתקשות למצוא מספיק נשים שראויות לו – לעומת זאת, סביר מאוד שנזכה לראות עוד ועוד מתנחלים לוחצים את ידי השר בנט בטקס חלוקת הפרס. שונאי נשים, גזענים וטרוריסטים מורשעים? למי אכפת – כל עוד הם יקירי ההתנחלויות, הפרס מובטח.

לפוסט של ניצן וייסברג עם דברי הרב אלי סדן: http://bit.ly/2toJPV2

לקריאה נוספת על רבני המכינה בעלי: http://bit.ly/2GpjCYb

על פרס ישראל להתיישבות: http://bit.ly/2Hap55h