איום נולדכבר לא האיום האירני, לא דאע"ש וחמאס, כבר אין אובמה בבית הלבן ואפילו קשה לריב עם האופוזיציה שבקושי קיימת. במפלגת הליכוד מצאו אויב חדש המאיים על מדינת ישראל – מערכת אכיפת החוק. ככל שמתקדמת חקירת החשדות נגד ראש הממשלה ומקורביו, ככל שמתגלים עוד ועוד פרטים, פרשיות חדשות מסתעפות מפרשיות קיימות ונחתמים עוד הסכמים עם עדי מדינה, כך נראה שחברי מפלגת השלטון מסירים את כל העכבות ומכוונים את כל התותחים ישר למטרה החדשה בדמות מערכת אכיפת החוק בישראל.

דמה של המשטרה הותר כבר בדצמבר האחרון. במחי נאום אחד של נתניהו הפך ראש הממשלה את הגוף האמון על אכיפת החוק במדינה לסמרטוט ש"המלצותיו מושלכות לפח". עוד קודם לכן, בנאום אחר, הכריז ביבי כי "השמאל והתקשורת מנסים לבצע הפיכה שלטונית". מיד אחרי היו"ר המפלגה, הבינו שריו של ביבי לאן נושבת הרוח והחלו להשמיע דברים דומים.

איכשהו, במסדרונות מפלגת השלטון הגיעו כולם למסקנה החמורה והקיצונית ביותר, שמשטרת ישראל עצמה מבצעת ניסיון הפיכה, קשירת קשר, לא פחות מפוטש נגד השלטון. כך מיהר להכריז יו"ר הקואליציה, דודי אמסלם, למחרת שידור הראיון עם המפכ"ל אלשיך. הייתם חושבים שאלו דברים קשים במיוחד שאחריהם יבואו גינויים? טעות בידיכם – מיד אחריו הצטרפו להאשמות השרים יריב לוין וזאב אלקין: אלקין אמר שמדובר ב"ניסיון להפיל ממשלת ימין בניגוד מוחלט להוראות החוק", ואילו השר לוין, בלי להתבלבל, כינה את חקירות המשטרה "מהלך בזוי לביצוע הפיכה שלטונית". נזכיר שוב כי במציאות לא טרחו השרים הנכבדים, שנשבעו לשמור אמונים לחוקי מדינת ישראל בכניסתם לתפקיד, לספק כל ראיה להאשמות החמורות הללו. בפועל, דברים אלו באו רק על רקע העובדה המשטרה והפרקליטות מבצעות את מה שהחוק דורש מהן לעשות – לחקור חשד לעבירות פליליות.

אחרי שהאשמה הדרמטית לנסיון ההפיכה הפך לטענה רווחת, הגיעה שעתם של המלשנים ועדי המדינה. ח"כ יאיר לפיד הוא "שטינקר" לפי דודי אמסלם ועד המדינה שלמה פילבר הוא "עבריין נחות". האם לפי יו"ר הקואליציה, בסביבתו הקרובה של נתניהו היו תקופה ארוכה עבריינים נחותים שסתם הפלילו את נתניהו להנאתם? נזכיר שלפני שלמה פילבר, איש אמונו הקרוב של נתניהו במשך שנים ארוכות, היה זה ראש הלשכה ארי הרו שהעיד נגדו.

"פרשת המסרונים" הייתה הזדמנות פז נוספת בשביל בכירי מפלגת השלטון להשתלח בלי בושה בשלטון החוק – כאשר הפעם גם מערכת המשפט לא חסינה. תכתובת הוואטסאפ בין השופטת לאיש הרשות לניירות ערך הפכה מיד ל"עבירה הפלילית הכי חמורה מאז קום המדינה" בפי ח"כ אמסלם, לא פחות. האם יש באמת צורך להזכיר כמה עבירות יותר חמורות שנעשו בשבעים השנים האחרונות? שרת התרבות מירי רגב, במקרה זה קצת יותר מעודנת מיו"ר הקואליציה, כינתה את שיחת הוואטסאפ "קו 300 של מערכת המשפט" והאשימה את נשיאת בית המשפט העליון בטיוח.

בימים האחרונים, אולי סביב אווירת החג, הבושה נעלמה עוד קצת ורף הפרובוקציה עלה. שרת התרבות מירי רגב ניצלה את ההזדמנות ואירגנה לעצמה משתה, שבמהלכו השוותה את שומרי הסף, למשל המפכ"ל והיועץ המשפטי, לבגתן ותרש, שזממו לרצוח את אחשוורוש וסופם שנתלו על עץ. כמובן שבמשל הזה המלך אחשוורוש הוא נתניהו. וכך, בלי שום בעיה, הסיתה שרה בממשלת ישראל נגד מערכת אכיפת החוק וקראה לאנשיה בוגדים שיש לתלות בכיכר העיר.

וכמובן, ח"כ מיקי זוהר, האיש שאף הסתה ליכודית אינה שלמה בלעדיו. זוהר הרגיש כנראה שדבריה של מירי רגב השאירו אותו מאחור בטבלת ההסתה, ושההשוואתו את חקירות נתניהו לרצח רבין קצת נשכחה. אז הוא עלה הבוקר באופן חגיגי לשידור ברדיו והסביר, למי שהיה לו ספק עד כה, ש"השמאל והתקשורת הם יגאל עמיר", והוסיף "לא נלך כצאן לטבח" רגע לפני שהכריז שהוא מיצג את כל בוחרי הליכוד שמרגישים שגונבים להם את השלטון. האשמת מחנה ברצח שלא התקיים? השוואה לנספי שואה? כשכתבי האישום מעבר לפינה, הכל מותר.

אנחנו יודעים, כואב לנבחרי הליכוד לראות ראש ממשלה מסתבך בפלילים ומסכן את עתידו ועתידם. יותר מכך, כואב לראות איזה אורח חיים מושחת הוא מנהל כבר שנים, כמה הוא ואשתו עסוקים בתקשורת ומה עומק הנזק שהוא מוכן לגרום לאזרחי המדינה כדי לקבל הטיית סיקור וטובות הנאה. אנחנו מתקשים להאמין שאפילו הם עצמם סבורים שמתקיים נסיון הפיכה בראשות המפכ"ל אלשיך והיועמ"ש מנדלבליט שמלווים ומנהלים את החקירה. אבל אין חדש בליכוד. במערכת הבחירות הם המציאו ארגוני שמאל מסתוריים שגונבים את הבחירות עם אוטובוסים מדומיינים ועכשיו המשטרה ורשויות החוק הפכה לדמון החדש. אגב, כאשר יש ראיות ועדים למעשי שחיתות של ראשי המדינה והדבר נחקר ונבדק ביסודיות, אין הדבר נקרא הפיכה בניגוד לחוק אלא להפך: שמירה על שלטון החוק.

להאזנה לדברי מיקי זוהר מהבוקר: http://bit.ly/2HYzdiJ

לצפייה בנאום המשתה של מירי רגב: http://bit.ly/2FcbYEf